Najlepsze plaże Marbelli - Plaża Cabopino

Plaża Cabopino albo Playa de Cabopino w ostatnich lata zdobyła sobie niemałą popularność i nic dziwnego. Wyjątkowa czysta woda, długa piaszczysta plaża oraz mnóstwo usług dla całej rodziny sprawiają, że coraz więcej plażowiczów wybiera ten kierunek. Bez wątpienia to jedna z gwiazd pośród najlepszych plaż Marbelli. 

Usytuowana około 13 km od Marbelli plaża Cabopino znajduje się tuż przy wydmach piaskowych, które nawet przy dużej ilości osób dookoła, dają poczucie odcięcia od świata.

O plaży Cabopino

Plaża Cabopino, Marbella

Plaża Cabopino ma 1,500m długości i 25m szerokości.

Graniczy z portem Cabopino po jednej stronie i obszarem chronionym wydm piaskowych Artola po drugiej. 

Trzeba mieć na względzie też fakt, że Playa Artola oraz otaczające ją wydmy to właściwie plaża nudystów i jest bardzo popularna wśród lokalnej społeczności gejowskiej.

Piasek jest drobniutki i złoty, a woda spokojna i płytka, co czyni z plaży Cabopino i plaży Artola idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Plaża Cabopino, Marbella

Usługi

Jest tu absolutnie wszystko! Port Cabopino oraz osiedle usytuowane tuż za nim oferuje bogactwo restauracji, barów i plażowych chiringuitos. 

Nie będzie problemów z zaparkowaniem, bo miejsc parkingowych jest całę mnóstwo, większość z nich tuż przy plaży. Istnieją także autobusy jeżdżące co pół godziny z Marbelli i Fuengiroli

Port Cabopino ma 169 miejsc cumowniczych zajmowanych przez ekskluzywne jachty. Woda jest wyjątkowo czysta dlatego jeśli wybieracie się z dziećmi, będą one miały dodatkową frajdę obserwując ławice ryb przy samym brzegu.

Plaża Cabopino ma kilka barów i chiringuitos. Prawie wszystkie lokale oferują leżaki i parasole, prysznice oraz toalety. 

Istnieje szereg miejsc, w których będziecie mogli wynająć rowery wodne, łódki, wziąć udział w oglądaniu delfinów itp.

Bardzo polecane jest chiringuito Andy's Beach Bar, który jest rekomendowany ze względu na przyjazną rodzinie atmosferę oraz dobre jedzenie w przystępnych cenach.

Jak dojechać do Cabopino?

Plaża Cabopino znajduje się 13 km od Marbelli i około 45 km od Malagi.

Z Marbelli - należy jechać drogą N340-A7 w stronę Malagi, po minięciu Elvirii zobaczycie dobrze oznaczony zjazd do Cabopino, kontynuujcię tą drogą do portu albo na plażę -  oba miejsca są dobrze oznaczone.

Z Malagi - należy jechać drogą N340-A7 w kierunku Marbelli. Zjazd do Cabopino jest dobrze oznaczony. Tą drogą można dojechąc do portu albo na plażę.