Najlepsze churros w Maladze

Jest zimno, pada deszcz i niskie temperatury zaczynają robić swoje. Najlepszym rozwiązaniem na chłód panujący na zewnątrz jest wizyta w jednej z emblematycznych malagijskich churrerii. Słodkie, chrupiące churros zanurzone w gorącej, gęstej czekoladzie sprawią, że niedzielne popołudnie zobaczycie w cieplejszych barwach. 


Churros el Sauce

Grudniowe wieczory w Hiszpanii zarezerwujcie na długie spacery po oświetlonych centrach miast, przegryzanie karmelizowanych migdałów, obieranie gorących kasztanów i ogrzewanie się w zatłoczonych kawiarniach. Pozwólcie się zauroczyć intensywnym zapachom parującej czekolady w zimowe dni i przygotujcie się na grzeszne święta. 

Gdzie wybrać się na churros w Maladze? 

Casa Aranda

Casa Aranda - Churros
Casa Aranda to prawdopodobnie najbardziej znana i najczęściej odwiedzana churreria w Maladze. Być może zawdzięcza to doskonałej lokalizacji w samym centrum Starego Miasta, na pewno jednak głównym powodem jej sukcesów jest 75 lat codziennej pracy i troski włożonej w każdą serwowaną porcję churros.

Przez ulice Herreria del Rey przemykają się codziennie tłumy ciekawskich z całego świata chcących spróbować specjałów, które sprawiają, że ta wąska uliczka to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Wizyta obowiązkowa!

Cena za sztukę: 0,45 cent
Filiżanka czekolady: 1,50 €
Otwarte codziennie.

Adres:
Calle Herrería del Rey 1
29005 Malaga
Tel.: +34 952 222 812

Café Madrid 

Cafe MadridTa kawiarnia churros pierwszy raz zaserwowałą w 1892 roku i od tego momentu pomimo upływu lat praktycznie się nie zmieniła. Znajdziecie ją w samym centrum Malagi i to druga najczęściej odwiedzana kawiarnia w tym mieście.

Malutki taras będzie idealny w słoneczne dni, kiedy chcemy poczuć nieco świeżego powietrza a przy okazji ciepłych promieni malagijskiego słońca. Jeśli pogoda nie sprzyja, zawsze pozostaje wnętrze, które przypomina o długiej historii tego miejsca. Murowane stoliki, ściany ozdobione tkaninami i drewnem pozwalają poczuć typową atmosferę dawnych kawiarni.

Tutejsze churros ze względu na rozmiar i kształt (są nieco mniejsze niż te z Malagi) znane są jako "madryckie".

Cena za sztukę: 0,30 centów
Filiżanka czekolady: 1,50€
Otwarte codziennie.

Adres:
Calle Calderería 1 i 3
Malaga
Tel.: +34 952 222 102

Churrerria el Sauce 

Cafeteria El SauceKawiarnia El Sauce to jeden z tych lokali, które są wypełnione po brzegi od rana aż do zmierzchu. Wnętrze jest przyjemne, dość przestronne a personel przyjazny i naprawdę pomocny.  Została założona w 1977 roku w dzielnicy znanej jako Echevarría.

Przepis na jedne z najlepszych churros w Maladze ma ponad 30 lat i jest pieczołowicie chroniony przez swoich założycieli. Jeśli będziecie w pobliżu, znajdziecie to miejsce bez problemu, zapach wydobywający się z tego lokalu nie ma sobie podobnych.

Cena za sztukę: 0,30 centów
Filiżanka czekolady: 1,50€
Otwarte codziennie.

Adres:
Calle Escultor Marín Higuero 3
29017 Malaga
Tel.: +34 952 200 804

Churrería Migui 

Churros MiguiChurrería Migui znajduje się we wschodniej części Malagi, w dzielnicy El Palo. Chyba każdy mieszkaniec Malagi przynajmniej raz w życiu trafił w to miejsce, jeśli nie na szybkie śniadanie to na gorące churros w noworoczny poranek.

Warto wiedzieć, że ta churreria zanim przeszła w ręce rodziny Rodriguez w 1956 roku, była mleczarnią. Dziś o ten rodzinny interes dba senior rodu - Miguel Rodriguez, odpowiedzialny za przygotowanie słodkości oraz jego żona i córka.

Szczególny nacisk kładzie się tu na użycie dobrej jakości, świeżej oliwy oraz czekolady marki Santa Maria, pochodzącej z samej Malagi.

Cena za sztukę: 0,30 centów
Filiżanka czekolady: 1,50€
Otwarte codziennie.

Adres:
Calle Almeria 3
29018 Malaga

Cafeteria Oña

Cafetria Oña
Kawiarnia Oña od ponad 40 lat serwuje pyszne śniadania tłumom, które co rano wypełniają ulice w pobliżu szpitala Hospital Civil. Oferuje szeroką gamę śniadań, ale wyróżnić należy oczywiście ich tradycyjne churros produkowane od 1969 roku.

Sekret doskonałych wyrobów jest prosty: świeża oliwa, mąka najwyższej jakości i duża porcja czułości. Pracownicy twierdzą, że jeśli połączyłoby się wszystkie churros sprzedane w Oña, swoją długością przewyższyłyby Mount Everest. 

Cena za sztukę: 0,40 centów
Filiżanka czekolady: 1,50€
Otwarte codziennie.

Adres:
Plaza Hospital Civil 7
29009 Malaga
Tel.: +34 952 305 596 

 Churros con chocolate w Maladze