Aktywne wakacje na Ibizie

 

Jazda konna po plaży lub wyspiarskich bezdrożach, oglądanie klifów i zagubionych wysepek z perspektywy morza - z pokładu jachtu lub siedząc w kajaku.

 

navegación, Ibiza, Es vedra

 

A może dla was wyzwaniem będą górskie szlaki rowerowe lub wycieczki piesze (senderismo) po wzniesieniach i malowniczych wzgórzach.

 

Senderismo, Ibiza, Ses Fontanelles

 

Możecie wybrać narty wodne, windsurfing lub po prostu buszowanie po podmorskich łąkach z maską tlenową. Dla szukających nowych wyzwań Ibiza proponuje SUP czyli Stand Up Paddle.

Na Ibizie niemal każdy rodzaj aktywności fizycznej na świeżym powietrzu jest możliwy.

Jazda konna

Hipica, Santa Gertrudis, Ibiza

 

Wyspa jest stworzona do jazdy konnej. Jeśli chcesz zwiedzić wyspę w siodle możesz to zrobić odwiedzając tutejsze kluby jeździeckie. Wakacyjne przejażdżki po plaży lub po dzikich szlakach stanowią ofertę, która uwiedzie niejednego turystę.

Wystarczy, że usiądziesz wygodnie w siodle. Konie są przygotowane do długich, spokojnych spacerów pod niewprawionymi lub początkującymi jeźdźcami. Możesz po prostu na chwilę dać się ponieść magii kontaktu z tymi szlachetnymi zwierzętami.

 

Hipica, Santa Gertrudis, Ibiza

 

Kluby hippiczne na wyspie proponują szeroki wachlarz usług: od spacerów po plaży, poprzez kursy jazdy konnej, skoki i oglądanie wyścigów kłusaków na dwóch funkcjonujących tu hipodromach.  

Każda forma spędzenia czasu z tymi pięknymi zwierzętami to rodzaj hipoterapii. 

 

Hipica, Santa Gertrudis, Ibiza

 

Na wyspie jest kilka ośrodków jeździeckich oferujących wypoczynek pod siodłem:

HÍPICA CAN MAYANS Crta. Santa Gertrudis a Sant Llorenç, Km 3 Santa Eularia des Riu, HÍPICA CAN MAYOL, Barrio Can Guasch s/n. Santa Eularia des Riu, HÍPICA CAN PALARÍ Camí de sa Vorera, s/n Sant Antoni de Portmany, HÍPICA ES PUIG Crta. Santa Gertrudis de Fruitera - Sant Miquel de Balansat km 1 Santa Eularia des Riu, HÍPICA IBIZA HORSES Carretera de Porroig, 1 Sant Josep de sa Talaia.

 

Trekking

Ibiza to świetne miejsce do spacerowania. Szczególnie polecam szlak Ruta de Sant Josep Sa Talaia licząca około 14 kilometrów (4,5 godziny). Długie spacery brzegiem morza to możliwość odpoczynku od wielogodzinnego plażowania.

Północna część wyspy ma szczególnie urokliwe trasy trekkingowe, które wiodą przez górzyste tereny, lasy i skaliste wybrzeże. 

 trekking, Puig de Aguila, Ibiza

 

W informacji turystycznej lub w hotelach dostaniemy foldery z propozycją szlaków pieszych. W zależności od naszej kondycji możemy wybrać liczące kilka lub kilkadziesiąt kilometrów. 

 

Stand Up Paddle (SUP)

Stand Up Paddle (SUP) - ten sport ten wywodzi się z Hawajów. To połączenie surfingu z kajakiem. SUP szybko stał się popularny wśród tych wszystkich, którzy po prostu chcą się dobrze bawić, a nie mają czasu zdobywania umiejętności windsurferów. 

 

SUP, Ibiza

 

To właśnie dzięki dobrze wyprofilowanej, większej desce i dzięki lekkiemu wiosłu każdy może, w bardzo łatwy sposób, poruszać się po morskich falach. Na SUP dużo łatwiej jest utrzymać równowagę i stabilność. Co potem może ułatwić zdobywanie windsurfingowo - kitesurfingowych umiejętności. Niektórzy określają ten sport jako forma Jogi na wodzie.

Szkoła SUP znajduje się na zachodnim wybrzeżu: 

Supboatibiza, Av. Dr Fleming 9 bjo 12, San Antonio Portmany.

Sporty wodne

Santa Eulalia del Rio, Ibiza, deportes acuáticos

 

Ibiza może pochwalić się krystaliczną, przejrzystą wodą (widzialność to około 40 m). Temperatura wody wynosi średnio 28 stopni. To wymarzone miejsce do nauki nurkowania. Nagrodą dla najwytrwalszych będzie oglądanie w głębi morza raf koralowych, a czasami można trafić na barakudy.

Więc informacji i namiary na kluby znajdziemy w informacji turystycznej, na stronach internetowych - ponad 20 podwodnych szlaków do wyboru. To wielka, egzotyczna przygoda. Podglądamy podwodny świat w najbardziej naturalnym wydaniu.

 

 Santa Eulalia del Rio, deportes acuáticos

 

Kajak, rower wodny, windsurfing, narty wodne....wszystko na Ibizie jest w zasięgu ręki. Jeśli nigdy nie miałeś odwagi spełniać swoich marzeń, spróbować sportów, które zawsze cię pociągały, na Ibizie będziesz miał świetną okazję. Wiele ośrodków oferuje letnie kursy windsurfingu, kitesurfingu. 

Możesz wypożyczyć jacht jeśli masz uprawienia żeglarskie albo po prostu wykupić wycieczkę.

 

Hiszpania, cruceros por el mar

 

A oferta tras wokół wybrzeża Ibizy zadowoli najbardziej wybrednych wilków morskich. Pierwszy z najpopularniejszych szlaków to wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża wyspy - szlak po Sa Caleta, Cala Jondal y Porroig.

To jednodniowa przygoda podczas której odwiedzimy urokliwe zatoczki. Na pokładzie będziemy mogli delektować się grillowaną świeżą rybą i wyśmienitym lokalnym winem. 

 

Wspinaczki skałkowe

Climbing, Ibiza

 

Ibiza ma idealne warunki naturalne do uprawiania wspinaczki skałkowej. Istnieje tu kilkadziesiąt miejsc, w których można uprawiać ten, emocjonujący i zyskujący coraz więcej miłośników, sport.

Najpopularniejsze szlaki wspinaczkowe to Buda w południowo-zachodniej części wyspy. Najwięcej miejsc przygotowanych do wspinaczki mamy na północnym wybrzeżu, z dala od tradycyjnych szlaków turystycznych. Wyrastają tu z morza monumentalne klify, znajdziemy tu piękne zatoczki.

Najlepsza pora roku, aby na Ibizie uprawiać wspinaczkę to miesiące jesienno-zimowe, aż do wiosny.

Rodzinne zabawy na plaży

beach sports, Ibiza

 

Dla tych, którzy wolą spędzić czas rodzinnie, z dziećmi zawsze niezawodne są sporty na piasku: piłka plażowa, badminton czy jogging brzegiem morza.