13 sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze planując rodzinne wakacje

Podróże przestały już być luksusem dostępnym jedynie dla najbogatszych rodzin. Jeśli wiesz jak i kiedy zarezerwować wakacje możesz naprawdę znaleźć oferty w bardzo korzystnej cenie. Jeśli jesteś elastyczny, szukasz zniżek, rezerwujesz bilety przez Internet to już są formy dające oszczędności. Jednak jest dużo więcej sposobów. 
 
Takie kraje jak Węgry, Polska, Łotwa i Hiszpania są, na tle innych krajów europejskich, najbardziej atrakcyjne jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Ten ostatni z krajów oferuje bogatą ofertę domów na wynajem idealnych, aby spędzić wakacje w Hiszpanii z dziećmi.
 
Dobrym sposobem, aby znaleźć wakacyjne lokum wykrojone na nasze potrzeby i po atrakcyjnej cenie, jest szukanie w sieci opinii innych turystów, czytanie komentarzy na forach. To nam pozwoli wybrać cel dostosowany do naszych możliwości finansowych.
 
Do biegu. Gotowi. Start.
 
Nie zapomnij, przed zaplanowaniem wakacji, sprawdzić kalendarza lokalnych i narodowych świąt to może zdecydowanie wpłynąć na cenę wynajmu. Jeśli już wybrałeś cel swoich upragnionych wakacji pozostaje zastosować się do poniższych wskazówek - jak zaoszczędzić planując rodzinny wypoczynek:

1. Musicie uważać na ciasteczka

Wiesz co to są ciasteczka? Są to informacje o stronie przechowywane w pamięci tak zwanej historii przeglądarki. Dzięki tym plikom przeglądana strona może wykryć, że jesteś szczególnie zainteresowany konkretnym produktem więc łatwiej zgodzisz się na wyższą cenę. Jeśli więc szukasz informacji, aby zarezerwować rodzinne wakacje, zwłaszcza na stronach internetowych linii lotniczych, zalecamy usunięcie ciasteczek lub wyczyszczenie historii przeglądarki.  
 
Innym sposobem jest korzystanie z różnych komputerów przy poszukiwaniu informacji, zmianę przeglądarek. Polecanym sposobem jest używanie przeglądarki w trybie prywatnym, incognito.
 
Barcelona, Park Guell

2. Znajdź dobrą wyszukiwarkę lotów

Możliwość porównania cen jest szczególnie ważna gdy na wakacje lecimy samolotem. Zajęłoby to nam dużo czasu gdyby nie wyszukiwarki cenowe. Za pomocą jednego kliknięcia możemy porównać wszystkie dostępne połączenia do interesującego nas miejsca. Jeśli już znajdziemy atrakcyjną ofertę, z której chcielibyśmy skorzystać, lepiej dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie przewoźnika by uniknąć płacenia prowizji pośrednikom. 
 
Jedna z wyszukiwarek, z których najczęściej się korzysta to Skyscanner ponieważ oprócz najlepszej oferty, którą nam znajdzie, uzupełnia informacjami dodatkowymi dotyczącymi lotu i podróży.
Jeśli nadal nie jesteście zdecydowani i szukacie idealnego miejsca na wasz urlop, polecamy artykuły, które przybliżą wam niesamowite miejsca, aby spędzić rodzinne wakacje w Hiszpanii.
 
Rynek arabski w Granadzie

3. Otrzymuj najlepsze oferty

Najlepszy sposób, aby zaoszczędzić planując rodzinne wakacje, to porównywanie cen i zwrócenie uwagi na oferty, które proponują nam różne portale internetowe. Na przykład, niektóre firmy mają zwyczaj proponowania sporych zniżek dla nowych klientów lub promocje w ściśle określonych terminach. Warto wziąć to pod uwagę decydując się na dokonanie rezerwacji. 
 
Polecamy zapisywanie się do newsletter, czyli subskrybowanie stron. Możemy otrzymać kod, dzięki któremu będziemy mogli z czasem korzystać ze zniżek lub otrzymywać informację o specjalnych ofertach. Podobnie, o ile to możliwe, warto włączyć konkretne alerty na stronach internetowych linii lotniczych, aby otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach. 
 
 
Plaża na  Fuerteventura

4. Wykorzystaj, o ile nadarzy się taka okazja, błędy firm

Rzadko, ale czasami zdarza się, że możemy znaleźć bilety po niewiarygodnie okazyjnych cenach. Na przykład bilet do Honolulu (Hawaje) po 300 euro tam i z powrotem, do Walencji, w okresie słynnego święta las Fallas, jedynie za 10 euro - lot tam i z powrotem. Przy ustaleniu ceny biletu często po prostu nastąpił błąd, nie uwzględniono ceny lotniskowej, wahania cen ropy naftowej i innych aspektów. 
 
Firmy przewozowe nie mają zwyczaju natychmiastowego korygowania tych błędów. Podczas gdy oferta jest aktywna na stronie przewoźnika możemy z niej korzystać. Istnieją strony Wakacyjni Piraci czy Holiday Guru, które specjalizują się w wyszukiwaniu takich okazji. To szansa, której nie możemy przegapić. Nawet jeśli w tym czasie będziemy musieli zapłacić trochę więcej za zakwaterowanie, to i tak może się opłacić.
 
 
 
Carmona Sewilla

5. Zwróć uwagę na dodatkowe usługi oferowane przez niektóre linie lotnicze

Pomimo, że wydaje się to czystą ironią, ale na pozór tańsza oferta może nas kosztować więcej. Może bardziej opłacić się wybór nieco droższego lotu u konkretnego przewoźnika, jeśli wliczone w cenę będą dodatkowe usługi, za które w innych liniach lotniczych musielibyśmy zapłacić. To szczególnie ważne jeśli podróżujemy z rodziną. 
 
Ceny oferowane w liniach mogą być bardzo atrakcyjne gdy oferują wam dodatkowe usługi czy wynajem akcesoriów przydatnych w podróży. Tak jak fotelik dziecięcy lub możliwość przewiezienia większego bagażu. 
 
Park Narodowy Albufera, Walencja
 
Trzeba pamiętać, że nie istnieje wspólny standard dla bagażu podręcznego. Tak więc maksymalna przyjęta waga i wymiary mogą różnić się w zależności od linii lotniczych. Najlepiej sprawdzić te wytyczne na stronach przewoźnika jeszcze przed podróżą, aby uniknąć kosztownych dopłat za nadbagaż.

6. Szukaj lotnisk blisko miejsca docelowego twojej podróży

W pobliżu wielu miast wypoczynkowych znajdują się lotniska z bardzo dobrymi i cenowo dużo atrakcyjniejszymi połączeniami niż loty z dużych miast. 
 
Na przykład, godzinę drogi od Barcelony znajduje się lotnisko Reus i Girona, blisko Londynu mamy port lotniczy w Lutón, natomiast koło Paryża - Beauvais, blisko Sewilli - lotnisko w Jerez.
 
Zespół pałacowy Alhambra, Granada

7. Lataj z przesiadką, co może pozwolić zmniejszyć koszty podróży

Loty łączone zazwyczaj są tańsze niż te bezpośrednie. Na przykład, lecąc do Grecji zazwyczaj przesiadka jest w Atenach. Wybierając się do Francji mamy przystanek w Paryżu, a w Hiszpanii przesiadamy się najczęściej w Madrycie lub Barcelonie. To dobra opcja, aby zaoszczędzić. Jednak nie jest to rozwiązanie najlepsze dla rodzin z dziećmi. Trzeba wziąć pod uwagę niedogodności takich przesiadek. 

8. Rezerwuj z jak największym wyprzedzeniem

Jeśli zamierzasz podróżować samolotem trzeba wziąć pod uwagę, że cena biletu zależna jest od wielu wypadkowych takich jak: terminy lotów, światowe ceny paliw, popytu na określony lot. Dlatego warto rezerwować bilety najwcześniej jak to jest tylko możliwe. Zapłacimy wtedy cenę wyjściową, bez ryzyka dodatkowymi obciążeniami wynikającymi na przykład ze zmiany cen ropy. 
 
Musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli planujesz lecieć w okresie wakacji szkolnych lub w czasie Świąt Wielkanocnych zainteresowanie ofertą linii lotniczych jest dużo wyższa. Najlepiej wybrać termin w ostatnim  tygodniu sierpnia lub na początku września.
 
Warto poczekać też do październikowego długiego weekendu. Staraj się nie kupować biletów na piątkowe loty bo są najdroższe. 
 
Ronda, Ogrody "Jardines de Cuenca"
 
Im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym mniej zapłacisz. Zaleca się, aby średnio rezerwować z wyprzedzeniem 11 miesięcy. Jeśli wolisz zapolować na lepsze oferty możesz ostatecznie poczekać trochę dłużej i 3 miesiące przed planowaną podróżą kupić bilety. 

9. Jeśli szukasz ofert last minute poczekaj do ostatniego momentu

Zdarza się, że znajdziemy bardzo atrakcyjne oferty last minute. Jednak, aby organizować rodzinne wakacje czekanie do ostatniej chwili może być nieco ryzykowne. Bo zaraz po kupieniu tanich biletów na lot musimy znaleźć równie ekonomiczne zakwaterowanie. A to, w tak krótkim czasie może okazać się bardzo trudne. Chyba że przejrzycie oferty wynajmu domów na naszych stronach, aby skorzystać z wakacji w Hiszpanii last minute.
 
Jeśli już zdecydowałeś się zapolować na ofertę last minute poczekaj do trzech dni przed podróżą, aby znaleźć najlepszą opcję lotu. Dobrym sposobem, aby poszukać takich okazji jest przeglądanie bezpośrednio stron przewoźnika, aby mieć wgląd w źródło bezpośredniej informacji o aktualizowanych połączeniach lotniczych z ostatniej chwili. 
 
Akwedukty, Segowia

10. Oszczędzaj unikając niepotrzebnych kosztów

Uważaj podczas dokonywania zakupu biletu online! Często przewoźnik oferuje wiele dodatkowych opcji, aby dać pasażerom wrażenie dbania o wygodę ich lotu. Wiele osób daje się na to namówić myśląc, że są to pakiety obowiązkowe i bez ich wykupienia nie da się zarezerwować biletu przez Internet.  
 
Wykupienie opcji wyboru miejsca w samolocie czy dodatkowych ubezpieczeń albo możliwość wejścia na pokład poza kolejnością może wydawać się atrakcyjną ofertą, jednak zdecydowanie podnosi cenę biletu. 
 
Zatoka Galdana, widok z punktu widokowego Sa Punta

11. Wynajęcie domu lub apartamentu wyjdzie taniej

W momencie szukania ofert zakwaterowania powinieneś wiedzieć, że wynajęcie domu lub apartamentu dla rodziny jest zdecydowanie bardziej komfortowe i ekonomiczne niż tłoczenie się w pokoju hotelowym lub w jakimś hostalu.  Wynajęcie apartamentu dla całej rodziny może okazać się bardziej opłacalne.
 
W przypadku apartamentu możemy przygotowywać posiłki na miejscu, bez konieczności stołowania się w restauracji. Każdy z członków rodziny będzie miał zagwarantowaną swoja strefę prywatną.
 
Studio, apartament wakacyjny w Cales de Mallorca, Majorka, Baleary
 
Pamiętaj jednak, że podróżując z dziećmi trzeba zapewnić pewne minimalne wygody, aby uniknąć późniejszych problemów i spędzić wakacje w spokoju, bez konieczności rozwiązywania organizacyjnych problemów, których można było uniknąć. 
 
Należy rozważyć stosunek jakości do ceny i naszych oczekiwań. Warto na wakacjach zapewnić całej rodzinie odpowiednią przestrzeń i komfort wypoczynku. Prezentujemy atrakcyjne oferty wynajmu domów gwarantujące wygodne i tanie wakacje w Hiszpanii.
 
Zatoka Cala Barques, Majorka

12. Korzystaj ze zniżek poza sezonem

Jeśli podróżujesz poza sezonem jest bardzo prawdopodobne, że będziesz miał okazję uzyskać większe rabaty. Często agencje i sami właściciele są skłonni wynająć domy i apartamenty z dobrą lokalizacją i all inclusive w bardzo dobrej cenie, aby zrekompensować mniejszą liczbę turystów i brak popytu.
 
Dlatego, jeśli nie zależy tobie na wakacjach w szczycie sezonu, a cenisz sobie wygody i luksusowe warunki, staraj się uzyskać możliwie jak największe zniżki. Możesz skorzystać na posezonowych ofertach bardzo dużo. Wypoczywając w komfortowych warunkach zapłacisz dużo mniej niż podczas turystycznego szczytu.
 
Mojacar,  miasto w Andaluzji

13. Wynajmij samochód, aby zaoszczędzić i poruszać się swobodnie

Transport publiczny jest bardzo wygodną opcją, ale jeśli podróżujesz z rodziną i musisz płacić bilety za wszystkich jej członków takie rozwiązanie może wyjść bardzo drogo. Poza tym jesteś uzależniony od rozkładu jazdy autobusu lub pociągu.
 
Aby znaleźć najlepsze oferty wynajmu samochodu najlepiej szukać przez Internet używając specjalnych wyszukiwarek  bezpośrednio na stronach firm specjalizujących się w wynajmie samochodów, na przykład Hertz. W ten sposób znajdziesz auto, które spełni twoje oczekiwania i twojej rodziny zarówno jeśli chodzi o komfort podróży jak i udogodnienia w odebraniu i oddaniu pojazdu. 
 
Strój do tańca flamenco
 
Podróże z rodziną stają się coraz mniejszym wyzwaniem i - jeśli umiemy zorganizować się dobrze - nie muszą wcale zrujnować naszego budżetu. Spędzenie wakacji z naszymi bliskimi to najlepszy prezent jaki możemy im podarować. Podróżując wspólnie odkrywamy nowe kultury, możemy poznać się lepiej i razem wyjść naprzeciw nowej przygodzie...
 
Hiszpania to wspaniały kraj, z fascynującą kulturą, niezwykle ciekawą historią i niesamowitymi miejscami, które czekają na odkrycie. Zastosuj te proste sposoby, które przedstawiliśmy, aby zaplanować kolejne wakacje, będziesz zaskoczony ile zaoszczędzisz.
 
A teraz, gdy już wiesz jak... Czy już zdecydowałeś w jakie miejsce zabierzesz w najbliższym czasie twoją rodzinę?