Stwórz skuteczne ogłoszenie

Przygotuj się, zanim wynajmiesz swój wakacyjny dom - to się opłaca!

Wakacje-Hiszpania.pl działa od 2002 roku. Przez lata zbudowaliśmy bazę wiedzy, którą chcielibyśmy podzielić się z właścicielami, aby mogli czerpać dochody z wynajmu. Większość z zaproponowanych rozwiązań jest zaskakująco prostych, ale ich efekt może być bardzo znaczący.
Przejrzyj nasz przewodnik właściciela i wykorzystaj nasze wskazówki aby stworzyć ogłoszenie, które będzie pracowało na Twój biznes.

 1. Utworzyłeś konto tutaj
 2. Kiedy otrzymasz e-mail z hasłem, zaloguj się na swoje konto przechodząc na początek strony
 3. Naciśnij na "Dodaj nieruchomość"
 4. Wykonaj kilka prostych kroków na stronie
 5. Kiedy Twoje ogłoszenie zostanie utworzonie będziesz mógł dodać zdjęcia
 6. Pod "Darmowy sms" możesz wpisać swój numer aby otrzymywać zapytania sms-em
 7. Używaj naszej darmowej sekcji "Last minute" jeżeli Twoja nieruchomość ma dostępne wolne terminy w najbliższej przyszłości
 8. Skonfiguruj rezerwacje w darmowym kalendarzu rezerwacji
 9. Płać za swoje ogłoszenie za pośrednictwem "Płatności" znajdującym się w menu Twojego konta

Weź pod uwagę fakt, że potencjalny najemca będzie płacił komuś kogo nigdy nie widział ani nie spotkał. Zanim ustanowi się jakikolwiek kontakt jest on świadomy, że rezerwuje rodzinne wakacje bez jakiejkolwiek gwarancji. Jest zatem bardzo ważne aby Twoje ogłoszenie wzbudzało zaufanie. Możesz je budować w następujący sposób:

Informacje, któy powinny się pojawić w Twoim ogłoszeniu
 • Wpisz imię osoby kontaktowej - nie firmę ani pseudonim
 • Podaj numer telefonu. Wynajmujący prawdopodobnie nie zadzwoni, ale fakt posiadania numeru telefonu daje poczucie komfortu i pewności, że mogą zadzwonić w razie potrzeby. Upewnij się, że infroamcja zawiera prefix państwa (np. 0044), ponieważ najemca może pochodzić z zagranicy
 • Pokazuj i aktualizuj Twój kalendarz rezerwacji, aby najemca mógł zobaczyć, że ktoś inny wcześniej skorzystał z Tojej nieruchomości.
Kontakt został ustanowiony
 • Wyślij oficjalną umowę rezerwacyjną włączając wszystkie informacje na temat podróży, płatności oraz dane kontaktowe. Możesz wykorzystać naszą standardową umowę najmu
 • Szybko odpowiadaj na e-maile - w przeciwnym razie pytający mogą się rozmyślić lub wynająć inną nieruchomość
 • Pamiętaj - poprawna komunikacja wzbudzi zaufanie do Ciebie i Twojej oferty

Dobre zdjęcia to kluczowe narzędzie. Chcemy podkreślić jak ważną rolę odgrywa zapewnienie zdjęć jak najlepszej jakości, jako że tak naprawdę to one wynajmują Twoją nieruchomość. Radzimy upewnić się, że:

 • Fotografie są wykonane w słoneczny dzień na tle błękitnego nieba
 • Poranne i popołudniowe słońce daje Twoim zdjęciom najlepsze światło
 • Upewnij się, że stoisz tyłem do słońca podczas robienia ujęcia
 • Najlepszym zdjęciem powinno być pierwsze zdjęcie, które ukaże się w liście wyświetlanych wyników wyszukiwania
 • Spróbuj wyświetlać zdjęcia w parach, tak aby zdjęcie w poziomie nie było obok tego w pionie
 • Podczas robienia zdjęć zalecamy używanie flasha i odsłonięcie zasłon
 • Wstaw zdjęcie wewnątrz, fasady oraz otoczenia domu tj. basenu, ogrodu, plaży, etc.
 • Jeśli chcesz pójść jeszcze dalej - skontaktuj się z profesjonalnym fotografem

Wszystkie opisy i uwagi muszą być podane w języku angielskim (w naszym języku domyślnym). Dodatkowo, możesz dodać inne z dostępnych języków. Nie ma limitu długości opisu. Możesz napisać ile tylko zechcesz, tak o swojej nieruchomości, jak i o okolicy, w której się znajduje. Opis powinien być napisany przez Ciebie i nie skopiowany z innej reklamy na www.Wakacje-Hiszpania.pl.
Na ogół dobrym pomysłem jest podkreślenie pozytywnych stron swojego mieszkania, ale dobrze też zwrócić uwagę na interesujące obiekty w okolicy. Napisz tekst informacyjny, nie za długi, ale też nie za krótki. Ludzie muszą być informowani, ale nie chcą być zanudzani.

To ważne aby stworzyć atrakcyjną reklamę, której ludzie nie będą mogli przegapić. Na Twoim koncie znajdziesz przydatne narzędzia, które mogą okazać się ważne dla wynajmu Twojej nieruchomości. Tu znajdziesz krótki przewodnik z najważniejszymi narzędziami

 • ZDJĘCIA - Twoja najlepsza karta, upewnij się, że zapoznałeś się z tą sekcją
 • PRZETŁUMACZ SWOJE OGŁOSZENIE - Nasz system daje Ci możliwość napisania ogłoszenia w wielu językach. Zaloguj się na swoje konto i utwórz swoje ogłoszenie w tylu językach, ilu tylko chcesz. Podniesie to Twoją reklamę w wyszukiwarkach wielu krajów i otworzy drzwi do wielu potencjalnych klientów. Najmujący często czują się bardziej komfortowo wynajmując od osoby tej samej narodowości.
 • MAPY GOOGLE - To świetny pomysł na zbudowanie zaufania do Twojej reklamy. Nasi wynajmujący twierdzą, że nie ufają właścicielom, którzy nie pokazują na mapie gdzie znajduje się ich nieruchomość. Na Twoim koncie w prosty sposób możesz aktywować funkcję Map Google dla Twojego ogłoszenia.
 • KALENDARZ REZERWACJI - Mocno zalecamy korzystanie z kalendarza rezerwacji i konsekwentne go uaktualnianie. Widzimy tendencję, że potencjalni klienci częściej kontaktują się z ogłoszeniodawcami, którzy wyświetlają swój kalendarz. W ten sposób odwiedzający czuje się o krok bliżej do zabezpieczenia sobie domu na wakacje. Czasem klienci skarżą się, że termin w kalendarzu jest wolny, a potem okazuje się, że tak nie jest. Termin jest pokazany jako zarezerwowany kiedy dokonana została opłata, więc upewnij się, że Twój kalendarz jest zaktualizowany.
 • LAST MINUTE - Jeśli Twoja nieruchomość ma wolne terminy w najbliższej przyszłości, możesz utworzyć darmowe ogłoszenie last minute, aby zwiększyć możliwość rezerwacji na ten termin.
 • DARMOWY SMS - Możemy wysłać Ci smsa zawsze kiedy ktoś wyśle do Ciebie zapytanie. To darmowa usługa i możesz ją skonfigurować na swoim koncie.
 • COPIA E-MAILA - Aby uniknąć przypadkowej utraty zapytań, które mogą trafić do folderu śmieci lub spamu, możesz założyć drugie konto, tak, aby zapytania napływały do obu. To kolejna darmowa usługa, którą możesz skonfigurować na swoim koncie w zakładce "Więcej szczegółów".
 • SZYBKA ODPOWIEDŹ - Jeśli szybko odpowiadasz na swoje zapytania, zwiększasz swoje szanse na bycie pierwszym w zdobyciu rezerwacji.
 • UPORZĄDKUJ SWÓJ BIZNES - Jeżeli wynajmujący czuje, że komunikacja z Tobą przebiega poprawnie, szybko, zawiera wyczerpujące informacje i daje poczucie, że pomyślałeś o wszystkim, jest w stanie zaufać Ci w większym stopniu i wynająć Twoją nieruchomość.
 • STARE ZAPYTANIA - Na Twoim koncie w sekcji "Stare zapytania" znajdziesz listę wszystkich zapytań, które otrzymałeś w ciągu ostatnich 180 dni. Sprawdzaj je regularnie aby upewnić się, że nie przegapiłeś żadnej.
 • STATYSTYKI - Tu możesz dowiedzieć się jak Twoja reklama radzi sobie w porównaniu z innymi i możesz śledzić jak wiele odsłon i kliknięć otrzymuje.

Nie wymagamy abyś to zrobił, ale sugerujemy abyś wziął pod uwagę:

 • KAUCJA - Należy pamiętać, że jeśli poprosisz o kaucję, dodasz jeszcze jeden krok do procedury, która generuje dodatkowe koszta w postaci opłat bankowych, a Tobie stwarza dodatkową pracę. Zazwyczaj doradzamy wynajmującym, aby rozważyli jakie szkody może spowodować wynajmujący i jakie są szanse na akceptację warunków, biorąc pod uwagę koszty i dodatkowe niedogodności. Nasze doświadczenie mówi nam, że pojawia się bardzo mało uszkodzeń mienia, więc jeśli jest to tylko telewizor o znacznej wartości, powinieneś pamiętać, że to biznes, w którym szyba czy krzesło może zostać uszkodzone zupełnie przypadkowo.
 • OPŁATA REZERWACYJNA - Należy poprosić o opłatę za rezerwację, aby uniknąć utraty przychodów z najmu za wolne tygodnie, które nie mogą być przebukowane ze względu na krótki termin realizacji. Większość właścicieli prosi o opłatę w wysokości 30% opłaty przy dokonywaniu rezerwacji. Pozostałe 70% powinno zostać opłacone na cztery tygodnie przed przyjazdem lub w momencie przyjazdu.

Nie wymagamy, abyś używał formularza rezerwacyjnego. Zalecamy jednakże stworzenie formalnego porozumienia aby uniknąć nieporozumień a także do budowania zaufania najemcy w stosunku do Ciebie. Można to zrobić za pośrednictwem standardowego e-maila lub pliku w formacie word / pdf w języku angielskim. Polecamy użycie formularza standardowej rezerwacji, który zawiera najważniejsze informacje, mogące się przydać Tobie oraz najemcy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat rzeczy, które możesz chcieć dołączyć do swojego indywidualnego formularza rejestracji kliknij na ten artykuł.

Przelewy międzynarodowe są bardzo często drogie, możesz więc rozważyć alternatywne formy dokonywania opłat. Tu znajdziesz inne opcje wykorzystywane przez właścicieli nieruchomości

 • Płatność gotówką w dniu przyjazdu
 • Karta debetowa/kredytowa - Zalecamy założenie darmowego konta na Paypal, które pozwoli Twoim klientom płacić za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Będziesz korzystał z konta podobnego do tego znanego już z bankowości internetowej, do której masz dostęp 24/7. Kiedy masz wystarczająco dużo środków na Twoim koncie Paypal wystarczy kliknąć na "Wyślij do banku" aby Twoje pieniądze zostały wysłane na Twoje osobiste konto bankowe. Są dwie główne zalety korzystania z konta Paypal. Klienci płacą Ci w szybki i łatwy sposób a Ty możesz sprawdzić stan płatności już po kilku minutach. Paypal należy do spółki Ebay i ma miliony użytkowników, więc masz pewność, że to pewna i bezpieczna działalność. Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy zawsze możesz skontaktować się z nimi telefonicznie - dzwoniąc pod 0044 8707 307 191. Kliknij na poniższy banner aby rozpocząć
  Paypal

Aby uniknąć, by Twoje zapytania trafiały do spamu lub kosza, zaprojektowaliśmy kilka dodatkowych funkcji, aby zapewnić bezpieczne dostarczanie Twoich zapytań. Jeśli korzystasz z poczty na stronie internetowej takiej jak hotmail btinternet, telefonica, Yahoo! lub Gmail powinieneś dodać nasz e-mail support@spain-holiday.com do swojej listy kontaktów. Ponadto zalecamy aby wykonać następujące czynności na swoim koncie w Wakacje-Hiszpania.pl

 • W polu "Moje dane" wpisz dodatkowy adres e-mail "CC e-mail"
 • W polu "Darmowy SMS" wpisz swój numer telefonu
 • W sekcji "Stare zapytania" znajdziesz listę wszystkich zapytań, które otrzymałeś w ciągu ostatnich 180 dni.

Początkowo musisz stworzyć ogłoszenie za pośrednictwem Twojego konta. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy przy dodawaniu zdjęć itp., nasz zespół z przyjemnością pomoże Ci sprawnie przejść przez ten proces. Jako że Ty najlepiej znasz swoją nieruchomość i najbliższą okolicę, jesteś najodpowiedniejszą osobą do stworzenia Twojego ogłoszenia.

Może zająć do 3 dni roboczych, zanim Twoje ogłoszenie pojawi się na naszej stronie. Kiedy Twoje ogłoszenie zostanie przez nas zaakceptowane (za pośrednictwem dowodu własności) a opłata uiszczona, Twoja reklama pojawi się online. W każdej chwili możesz je zaktualizować.

Kiedy Twoje ogłoszenie jest gotowe, kliknij na link "Płatność" w menu użytkowanika. Możesz dokonać płatności za pomocą karty debetowej/kredytowej, serwisu PayPal lub przelewu bankowego. Większość właścicieli płaci nam za pomocą karty kredytowej/ debetowej poprzez bezpieczne połączenie VeriSign SSL. Jeśli potrzebujesz faktury, upewnij się, że dane na fakturze są aktualne zanim dokonasz płatności za Twoje ogłoszenie. Później nie będzie możliwe dokonane żadnych zmian.

Aby zapewnić maksymalną widoczność Twojej reklamy używamy systemu Wyników Jakości. Im więcej informacji zawrzesz w swoim ogłoszeniu tym lepiej będzie punktowane. Nieruchomości zmieniają się codziennie, masz także możliwość rozszerzenia swojej reklamy, co polepszy Twoją pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Podzieliliśmy stronę na różne sekcje, aby odwiedzający mieli różne możliwości zlikalizowania Twojego ogłoszenia. Mogą szukać za pomocą mapy, tematu, nr. obiektu, szybkiego wyszukiwania lub wyszukiwania zaawansowanego we wszystkich językach. Ponadto z czasem Twoja reklama zostanie włączona do wyszukiwarki Google, Yahoo!, MSN i innych, które codziennie monitorują Wakacje-Hiszpania.pl.

Zdarzyło się, że z niektórymi z naszych ogłoszeniodawców kontaktowali się fałszywi najemcy próbując ich oszukać. Od tego momentu uważnie monitorujemy wszystkie zapytania i potencjalnych najemców i jeżeli znajdziemy coś podejrzanego, natychmiast Ci to zakomunikujemy. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę:

 • Jeśli najemca jest z Nigerii, Sudanu, Wybrzeża Kości Słoniowej lub innego kraju Centralnej Afryki
 • Jeśli historia brzmi zbyt nierealistycznie np. "Mój rząd wysłał mnie na wyjazd służbowy", "Pracuję dla organizacji katolickiej" lub "Chciałbym zapłacić całą kwotę z góry".
 • Jeśli używany język angielski jest ograniczony ale bardzo formalny
 • Otrzymałeś czek z sumą większą niż powinna być uiszczona
 • Jeśli najemca chce dokonywać opłaty za pośrednictwem "Western Union" lub podobnej firmy, która nie jest bankiem

Czy posiadasz swoją prywatną stronę internetową poświęconą Twoim wakacyjnym nieruchomościom? Jeśli tak, możesz wkleić inteligentny link z kalendarzem Twoim rezerwacji. Jeśli zaktualizujesz swój kalendarz na swojej stronie automatycznie zaktualizuje się także na Twojej prywatnej stronie. Jeżeli któregoś dnia zrezygnujesz z ogłoszenia na Wakacje-Hiszpania.pl nadal będziesz mógł korzystać z darmowego kalendarza. Wszystko, co musisz zrobić, to wstawić kawałek kodu html, który jest dostępny na stronie, na którym możesz administrować swoim kalendarzem.

Aby uniknąć, by Twoje zapytania trafiały do spamu lub kosza zaprojektowaliśmy kilka dodatkowych funkcji aby zapewnić bezpieczne dostarczanie Twoich zapytań. Jeśli korzystasz z poczty na stronie internetowej takiej jak hotmail btinternet, telefonica, Yahoo! lub Gmail powinieneś dodać nasz e-mail support@spain-holiday.com do swojej listy kontaktów.

Mamy kilka warunków, które musisz zaakceptować kiedy tworzysz ogłoszenie na Wakacje-Hiszpania.pl Jeśli chcesz przeczytać pełną wersję, tutaj znajdziesz nasz Regulamin ogłoszeniodawcy.

Jeśli masz pytania, które pozostały bez odpowiedzi skontaktuj się z nami.

X
Wygraj voucher o wartości 750€!
Zapisz się do naszego newslettera i wygraj 750€ na najbliższe wakacje w Hiszpanii. Wybieraj spośród ponad 7500 nieruchomości.

 Wygraj voucher o wartości 750€!