10 najlepszych parków w Las Palmas de Gran Canaria

Jeśli myślałeś, że dominującymi kolorami na Wyspach Kanaryjskich jest lazur oceanu i złoto plażowego piasku muszę wyprowadzić cię z błędu. Wyspa tonie w szmaragdowym kolorze zieleni, którego nie brakuje szczególnie w Las Palmas. Oprowadzę cię po 10 najpiękniejszych parkach jednego z największych miast na Wyspach Kanaryjskich.

Parque de la Música

Parque de Música

Park Muzyki bardziej znany jako Parque de Fuente Luminosa (Park Świecącej Fontanny) to ulubione miejsce spotkań osób, które czekają na autobusów lub inny środek transportu, aby udać się do miasta. Park oferuje łatwy dostęp do drogi GC-1. Można spędzić tu czas na spacerach w cieniu drzew. Także dzieci nie będą się nudziły. Jest tu duży plac zabaw dla najmłodszych. Park nie należy do dużych, ale daje wytchnienie i schronienie przed słońcem.

Parque de San Telmo

Parque San Telmo

Jeśli po wylądowaniu w Las Plamas chcesz iść na autobus prawdopodobnie przejdziesz właśnie przez Parque San Telmo. Jest on usytuowany niedaleko dworca autobusowego. Robi spore wrażenie już od pierwszego momentu. Instalacje w stylu art deco, estrady i kawiarnie, na które tu natrafimy powodują, że park tętni życiem przez cały czas. 

Parque de Las Rehoyas

Parque de Las Rehoyas

Obszar ten  należał kiedyś do miejsc zmilitaryzowanych. Obecnie powiększył liczbę ogólnodostępnych parków rekreacyjno-sportowych w Las Palmas. W Parque de Las Rehoyas mieści się kryty basen oraz pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę oraz padel.

Parque Juan Pablo II

Parque Juan Pablo II

Jednym z najmłodszych parków w Las Palmas jest Parque de Juan Pablo II czyli Park Jana Pawła II. Nie jest to miejsce otwarte 24 godziny na dobę. Bramy parku otwierane są o godz 7:00, a zamykane o godz 23:00. Posadzono tu 1850 drzew (z czego 700 to palmy). W centrum znajduje się jeziorko, które zamieszkują kaczki, łabędzie i wiele rodzajów ryb.

Parque de Ladera de La Minilla

Parque de Ladera de La Minilla

La Minilla jest jednym z modniejszych miejsc w Las Palmas. Wybierają go sportowcy, biegacze na swój codzienny poranny trening. Zielony deptak pełni jednocześnie rolę centrum życia towarzyskiego. Jest to miejsce gdzie możemy zjeść poranne śniadanie i napić się kawy w jednej z okolicznych restauracji. Najlepiej jak wejdziemy do parku z jego bardziej atrakcyjnej, północnej strony.

Parque urbano de La Ballena

Parque urbano de La Ballena

Niektóre z parków są przebudowywane i udoskonalane. Tak też dzieje się z parkiem La Ballena. Park ten usytuowany jest w cieśninie La Ballena (stąd jego nazwa) i niedaleko dzielnicy mieszkalnej La Feria del Atlántico. Wymieniana jest sztuczna murawa i budowane nowe boiska.

Parque Doramas

Parque Doramas

Prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych parków w Las Palmas jest właśnie Parque Doramas. Jest on częścią ekskluzywnej dzielnicy Ciudad Jardín (Miasto-Ogród). Znajduje się tu staw z żabami, rybami i ptactwem wodnym, a także wodospad. To miejsce niezwykle przytulne i dające wytchnienie od miejskiego zgiełku turystycznego kurortu.

Parque Romano

Parque Romano

Parque Romano z widokiem na Avenída Marítima jest łatwy do zlokalizowania.  Ma siłownię na wolnym powietrzu, która przyciąga sportowców. Znajdują się tu place zabaw z ogromnymi piaskownicami - ulubione miejsce najmłodszych.

Parque Santa Catalina

Parque Santa Catalina

Parque Santa Catalina oferuje place zabaw dla dzieci, które mogą biegać bezpiecznie pośród zielonych alei. Dorośli odpoczywają na ławeczkach usytuowanych pod drzewami i przy wypielęgnowanych klombach pełnych kwiatów i krzewów.

Parque del Castillo de la Luz

Parque del Castillo de la Luz

Parque del Castillo de la Luz znajduje się w jednym z najbardziej zabudowanych obszarów miejskich. Oferuje cień i wytchnienie od przepełnionych turystami plaż.  Jest tu też kawiarnia, w której można przysiąść na kawę z lodem, oddychając świeżym powietrzem i obserwując tę szafirową zieleń.