5 najlepszych plaż w Kadyksie

Costa de la Luz to bez wątpienia najatrakcyjniejsza i najbardziej dziewicza część Półwyspu Iberyjskiego. Przezroczyste wody Atlantyku, 138 km złocistych plaż i położenie tuż przy Cieśninie Gibraltarskiej sprawia, że ten obszar to miejsce idealnie nadające się do uprawiania wind i kitesurfingu.


Señal de playa en Sancti Petri
Kadyks ma do zaoferowania o wiele więcej niż surferskie, nieco hipisowskie plaże Tarify, znajdziecie tu miejsca doskonałe dla rodzin i ukryte nieco przed wiatrami wiejącymi od cieśniny, z możliwością praktykowania golfa np. w rejonie Novo Sancti Petri albo spróbowania najlepszych ryb z obszaru Barbate i Zahara de los Atunes.

Pescado de la bahía de Cádiz
Kiedy zapytaliśmy turystów, co sprawia, że plaże Kadyksu są tak często przez nich wybierane, ich odpowiedzi były bardzo precyzyjne:

1- Złoty, drobniutki piasek plaż
2- Doskonałe warunki do uprawiania wind i kitesurfingu
3- Rodzinne plaże
4- Nie są przepełnione
5- Zachody słońca jedyne w swoim rodzaju

Zobaczmy zalety pięciu plaż najczęściej wybieranych przez turystów odwiedzających Costa de la Luz.

Valdevaqueros

Playa de Valdevaqueros

Plaża Valdevaqueros leży w obszarze miejskim Tarify i uważana jest za jedną z najlepszych do
uprawiania wind i kitesurfingu. Raj położony między dwoma kontynentami i dwoma morzami. To w zasadzie plaża surferska, gdzie możecie wynająć sprzęt, wziąć kilka lekcji z instruktorem i popraktykować ten sport pod jego okiem. Plaża ciągnie się na długości około 4 km i ma 120 metrów szerokości.

Bolonia

Playa de Bolonia

Ta niezwykła plaża to kontynuacja plaży Valdevaqueros (Tarifa). Poza drobniutkim, białym piaskiem plaża w Bolonii ma dwie dodatkowe atrakcje.  Swoją zjawiskową ruchomą wydmę oraz ruiny Baelo Claudia rzymskiego miasta, które pomimo upływu czasu jest doskonale zachowane.

Plaża w Bolonii znajduje się na liście 25 najlepszych plaż Europy wg. Tripadvisor.

Zahara de los Atunes

Playa de Zahara de los Atunes

To zdecydowanie najbardziej efektowna plaża na Costa de la Luz. Zahara de los Atunes to rodzinna plaża, na której znajdziecie leżaki i parasole do wynajęcia, beach bar, drewnianą promenadę, prysznice i toalety. Możecie też liczyć na opiekę ratownika. Tuż przy plaży jest też sporo różnego rodzaju restauracji, których specjalnością jest tuńczyk pod różnymi postaciami. Polecamy!

Playa de los Alemanes

Playa de los Alemanes, Cabo de PLata, Zahara de los Atunes

Lubicie uprawiać snorkling? Jeśli kręci Was podglądanie życia morskich żyjątek to ta złota plaża mieszcząca się na osiedlu Atlanterra (Zahara de los Atunes) Was zauroczy. Skaliste dno idealnie nadaje się do pływania z rurką. Fakt, że jest położona w nieco ukrytym miejscu, do którego aby dotrzeć trzeba pokonać długie schody, sprawia, że ta spektakularna plaża nie jest zbyt zatłoczona.

Sancti Petri – La Barrosa

Playa Sancti Petri

Plaża La Barrosa w Sancti Petri (Chiclana) to typowa plaża o piasku przypominającym mąkę, ciągnąca się na długości 8 km, idealna dla rodzin z małymi dziećmi To rejon turystyczny z licznymi domami i apartamentami wakacyjnymi do wynajęcia i dostępem do plaży bezpośrednio z drewnianych chodników. Jego najwiekszą zaletą są czarujące zachody słońca z widokiem na wyspę Sancti Petri. Na wyspie znajduje się zamek Sancti Petri, do którego można dotrzeć promem lub kajakami, w grupach zorganizowanych.