Najpiękniejsze plaże Ibizy

Wolisz plażowanie czy bardziej kusi cię nurkowanie z maską, obserwowanie świata podwodnego, rejs statkiem? A może lubisz pospacerować promenadą nadmorską i w cieniu parasola napić się kawy z lodem?

Playa Santa Eulaltia, Ibiza


Wieczorem z pewnością wybierzesz się na koncert na żywo, które odbywają się w wielu lokalach - stare angielskie szlagiery, country, niemieckie przyśpiewki.

A może jednak muzyka klubowa ? To najlepszy kierunek, aby uprawiać clubbing i oddać się szaleństwu życia nocnego. Na Ibizie wszystko jest możliwe. Tu spotkasz zaciszne zatoczki gdzie czuje się atmosferę lat 70.

Cala d'Hort, Ibiza


Jednocześnie  jest tu bogaty wybór plaż, które są centrum życia towarzyskiego z nowoczesnym zapleczem i najsłynniejszymi na świecie klubami nocnymi.

Możesz spędzić wakacje bez potrzeby ruszania się gdziekolwiek i przekraczania pierwszej linii brzegowej.

Playa Portinatx, Ibiza


Prawdziwym rajem dla plażowiczów jest wschodnie wybrzeże. To miejsce jest zdecydowanie spokojniejsze niż zachodnia bardziej klubowa, rozrywkowa część wyspy.

Ruszamy plażowym szlakiem zaczynając od wschodniego wybrzeża poruszając się na północ.

Playa Santa Eulalia, Ibiza

Cala Llonga

Położona na wschodnim wybrzeżu, zaledwie 10 minut drogi ze stolicy Ibizy. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Zatoka ze złotym piaskiem, osłonięta od wiatru. Plaża ma 200 metrów długości i 100 metrów szerokości. Łączy w sobie, wydawałoby się trudne do połączenia: dziewiczą przyrodę, krystaliczne wody i wyrastające obok nabrzeża wysokie hotele oraz apartamentowce. Wokół plaży znajdziemy restauracje, sklepy oferujące czego tylko dusza turysty zapragnie.

Playa Cala Llonga, Ibiza


Znajduje się tu szkoła nurkowania dla tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć świat podwodny Morza Śródziemnego. Na Cala Longa możemy uprawiać sporty wodne. Jest możliwość wypożyczenia sprzętu, prysznice. Są place zabaw dla dzieci.

Bardzo dobry dojazd; możliwość skorzystania z parkingów płatnych tuż przy Cala Longa, trochę dalej od plaży znajdują się parkingi bezpłatne. W sezonie może być problem z zaparkowaniem.  

Playa de Santa Eulalia

Playa Santa Eulalia, Ibiza


To zaledwie pięć kilometrów od Cala Longa. Morze jest tu spokojne i ciepłe, piasek – biały i drobny.
Przy brzegu woda nie jest głęboka, a więc idealna do kąpieli rodzinnych. Poza tym zaznaczono bojami strefę poza którą nie można wypływać.

Sama plaża liczy 300 metrów długości. Na Santa Eulalia jest możliwość wykupienia rejsu statkiem do pobliskiego portu. Przez cały rok zobaczysz tu miłośników sportów wodnych takich jak narty wodne czy żeglarstwo.

playa Santa Eulalia, Ibiza


Na lewym krańcu znajduje się port gdzie cumują jachty. Tu znajdziemy luksusowe restauracje spełniające kaprysy najbardziej wybrednych turystów.

Przybrzeżne wody to strefa tzw. łąk morskich. Rezerwat ginących lasów podwodnych (el bosque sumergido). Jak się oblicza ponad 40 procent powierzchni łąk obumarło. Pozostała została objęta ochroną. Żyje tu ponad tysiąc gatunków zwierząt i 400 rodzajów roślin.

Playa Santa Eulalia, Ibiza


Plaża ma wspaniałą nadmorską promenadę z fontannami restauracjami, sklepami i lokalami usługowymi. Tuż przy fontannie mają zwyczaj zbierać się kaczki, które możemy nakarmić. Promenadą dojdziemy do centrum miasta Santa Eulalia.
 

Co warto zobaczyć w okolicy:

* Warto wybrać się na spacer odkrywając starą część miasta – znajdującą się na wzgórzu świątynię z XIII wieku skąd mamy wspaniałe widoki na całe wybrzeże.

Nie zapomnijcie wziąć aparatu fotograficznego. To może być najlepsza wakacyjna fotka!

Cala de Sant Vicent

Jadąc dalej na północ od strony Santa Eularia, za Figueral nagle wyłania się przed nami niesamowity widok - skalna przepaść, a w dole widać turkusowe wody zatoki, przy której znajduje się plaża.

To Cala de Sa Vicent.

Playa de Sant Vicent, Ibiza


Wielu turystów, oczarowanych tymi pejzażami, zatrzymuje się nad klifem porośniętym sosnami i robi zdjęcia. Dlatego na zakręcie trzeba bardzo uważać. Plaża liczy 380 metrów długości i 30 metrów szerokości.

Zazwyczaj nawet w szczycie sezonu nie ma większego problemu ze znalezieniem miejsca, aby rozłożyć swój leżak.

Zatoka oferuje krystalicznie czyste wody. Mają one szmaragdowy kolor.

Playa de Sant Vicent, Ibiza 


Na plaży znajduje się szkoła windsurfingu, wypożyczalnia sprzętu wodnego, jest możliwość przejażdżki na banana boat. Można wypożyczyć parasole i leżaki, skorzystać z prysznica.

Promenada nadmorska pozwala na spacer w cieniu wysokich palm.

Wzdłuż niej znajdziemy restauracje i sklepy z pamiątkami. Idealna zarówno dla rodzin z dziećmi, osób starszych jak i niepełnosprawnych ponieważ nie ma tu żadnych barier architektonicznych.

Co warto zobaczyć w okolicy:

*Aby odetchnąć od plaży polecam wyprawę do pobliskiej jaskini (Cova des Culleram) gdzie znajdują się prehistoryczne malowidła. Nie jest łatwo dojść do groty znajdującej się w środku sosnowego lasu, na zboczu góry, ale warto.

Cueva Culleram, Ibiza


* niedaleko, na Punta Grossa znajduje się też opuszczona latarnia morska z 1870 roku.

Stoi na klifie na wysokości 55 metrów. Wspinaczka na górę jest niezłą przygodą, a widoki ze szczytu – niezapomniane. 

Cala Portinatx

Ruszamy dalej wzdłuż północnego wybrzeża. Naszym celem jest jedna z najbardziej rodzinnych plaż na Ibizie.

W Portinatx znajdziemy trzy plaże otoczone wzgórzami, z których mamy widoki pocztówkowe.

Playa Portinatx, Ibiza


Największa z tutejszych plaż Playa 
S’Arenal Gros porośnięta jest laskiem sosnowym. Biały, drobniutki piasek i brzeg bez najmniejszego kamyczka. To wymarzone miejsca na wakacje z dziećmi. Znajdziemy tu place zabaw dla najmłodszych, a w pobliskim hotelu – aquapark ze zjeżdżalniami i atrakcjami, które nie pozwolą nudzić się ani dzieciom, ani rodzicom. Strzeżone plaże zawierają pełną gamę usług: leżaki, parasole, wypożyczalnie sprzętu wodnego i szkołę nurkowania. Dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Playa Portinatx, Ibiza 


Wokół plaży mamy cały wachlarz barów i restauracji. W wielu z lokali jako język dominujący usłyszymy angielski. Często sami właściciele restauracji to Anglicy lub Niemcy. Nie jest trudno o dania kontynentalne, np. śniadanie w stylu angielskim.

W ramach relaksu możemy zafundować sobie masaż pod plażowym parasolem.

Playa Portinatx, Ibiza 


Co warto zobaczyć w okolicy:

* Polecam spacer do XVIII-wiecznej wieży obronnej, którą widać z plaży. Góruje nad wybrzeżem. Ze wzgórza roztaczają się piękne widoki na okolicę. 

Playa Portinatx, Ibiza

Cala Xarraca

Wąska, skalista plaża dla szukających intymności i kameralnych klimatów oraz dla miłośników odkrywania podwodnego świata. Liczy zaledwie 70 metrów długości i 20 metrów szerokości. 

Playa Xarraca, Ibiza


Xarraca polecam tym, którzy chcą uciec od tłumów plażowiczów.
Duże odcinki plaży pokryte są trawą morską naniesioną przez morze. Tworzy ona miękki dywan.

Xarraca różni się od większości plaż Ibizy nierównym brzegiem. Trzeba uważać pływając bo z wody wystają skały. Miejsce to ma jednak swój niepowtarzalny urok. Trudno pomylić ją z jakąkolwiek inną plażą na Ibizie.

Playa Xarraca, Ibiza


Okolice pokryte sosnowymi lasami, wokół białe domki przyklejone do skał i strome klify. To mekka amatorów swobodnego nurkowania. Atrakcją są podwodne jaskinie.

Sam dojazd do Xarraca nie jest łatwy. Do plaży prowadzi dosyć stroma droga. Można tu dotrzeć samochodem. Jednak, szczególnie w sezonie, jest problem z zaparkowaniem. Liczba miejsc parkingowych jest niewielka.

Playa Xarraca, Ibiza


Na plaży znajduje się jedna restauracja, prowadzona przez tę samą rodzinę od ponad 30 lat. Cieszy się świetną opinią. Warto zamówić tam świeżą rybę lub paellę. 

* trzeba uważać na meduzy, które szczególnie licznie występują w tych okolicach.

Niektóre meduzy są niebezpieczne i mogą boleśnie poparzyć.

Playa Xarraca, Ibiza


Na plaży jesteśmy informowani o „alarmie meduzowym”.

Playa de Sant Miguel

Jedna z bardziej przytulnych plaż północnej Ibizy. Niewielka zatoczka, opasana wzgórzami ze stromymi skalnymi zboczami, na których znajdują się przyklejone do skał hotele. 

Playa Sant Miguel, Ibiza


Miejsce to upodobali miłośnicy sportów wodnych. Plaża ma bardzo przyjemny, piaszczysty brzeg z łagodnym wejściem. Wzdłuż pasażu prowadzącego na plażę znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami, barów i restauracji.

To właśnie tu znajduje się, uznawana za wielu za najlepszy lokal gastronomiczny Ibizy, restauracja Port Balansat.

Warto zamówić tu specjalność wyspy bullit de peix

Playa Sant Miguel, Ibiza


Jedząc wyśmienite lokalne dania poczujemy na twarzy krople morskiej wody z fali uderzającej o brzeg. Znajdziemy tu wiele hoteli i apartamentowców. Wiele z nich zbudowano jeszcze w latach 70. Parking tuż przy plaży jest bezpłatny. 

Playa Sant Antoni

Playa Sant Antoni, Ibiza


Plaża usytuowana w centrum miasta San Antonio na zachodnim wybrzeżu Ibizy. To kurort odwiedzany w sezonie letnim przez miłośników muzyki klubowej, z której słynie Ibiza.

Znajduje się przy ruchliwej nadmorskiej promenadzie miejskiej. To długa, szeroka plaża z drobnym, złotym piaskiem i wysokimi palmami wzdłuż wybrzeża.

Łatwo jest tu dostać się pieszo jak i zaparkować samochód w pobliżu plaży. Wody są tu płytkie, spokojne. San Antoni to ulubione miejsca wypoczynku młodych ludzi.

Playa Sant Antoni, Ibiza 


20-latkowie wybierają właśnie tę popularna plażę, aby korzystać z jej uroków słuchając muzyki z okolicznych restauracji i klubów usytuowanych przy linii brzegowej.

Sant Antoni ma doskonałe zaplecze do uprawiania sportów wodnych. To miejsce słynne z pięknych zachodów słońca. Z całej wyspy zjeżdżają się turyści, aby w Sant Antoni podziwiać wspaniały show jakie funduje widzom natura.

Playa Sant Antoni, Ibiza


Fantastyczny wybór hoteli i apartamentów. Bary, restauracje i kawiarnie oferujące dania kuchni niemal z całego świata. Miejsce to tętni życiem przez cały dzień i noc.

Dla osób szukających wielkomiejskich klimatów, dobrej zabawy i lubiących tłumy. 

Playa Cala Moli

Playa Cala Moli, Ibiza


Zaledwie po 15 minutach drogi od gwarnego kurortu San Antonio trafimy do cichej Cala Moli.

Jedna z ulubionych plażyczek Ibizy tych, którzy uciekają od tłumów, chcą odciąć się od cywilizacji. To miejsce dla ceniących spokój, intymność i piękne widoki. Liczy 100 metrów długości i 30 metrów szerokości.

Skaliste klify otaczające plażę, które zachęcają do wspinaczki, oferują widoki przyprawiające o gęsią skórkę. Mamy tu widok na całe wschodnie wybrzeże.  

Playa Cala Moli, Ibiza


Plaża nie ma drobnego złotego, piasku. Trafimy tu raczej na kamienisty brzeg. Warto zaopatrzyć się w specjalne buty kąpielowe. Poza tym sporo tu wystających z dna skał.

Za to znajdziemy tu wymarzone miejsca do nurkowania i penetrowania podwodnych jaskiń.

Wzgórza wokół plaży porośnięte są lasem sosnowym. To oaza zieleni. Rosną tu opuncje, agawy, juki i wiele innych gatunków. Miejsce to zostało oznaczone jako „obszar chroniony”.

Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole. Znajduje się tu jedna restauracja.

Cala d'Hort

Playa Cala d' Hort, Ibiza

To fantastyczne miejsce łączące dzikość, tajemniczość i egzotykę. Z plaży mamy spektakularne widoki na niezamieszkaną wyspę Es Vedrà.

Ta legendarna wyspa skalna, według słów Nostradamusa, to jedyne miejsce na ziemi, które przetrwa koniec świata. Przed tysiącem lat wyspę zamieszkiwali ludzie, obecnie żyją tam dzikie kozy.

Silne pole magnetyczne emitowane przez wyspę Es Vedrà sprawia, że krąży o niej wiele legend. Dziś ściąga tam wielu turystów skuszonych opowieściami o wysepce. 

Playa Cala d' Hort, Ibiza

Część plaży, z której mamy widok na Es Vedrà, jest kamienista, a druga część piaszczysta. Skaliste urwiska i prowizoryczny pomost, na końcu którego zawsze zobaczymy turystów uwieczniających magnetyczną wysepkę.

Na zboczu wzgórza znajduje się restauracja zawsze pełna turystów. Podają tu typowe lokalne potrawy. Warto zamówić świeżą rybę lub paellę. Są tu też sklepiki z pamiątkami. 

Playa Cala d' Hort, Ibiza


Na plaży, liczącej 150 metrów, jest możliwość wypożyczenia leżaków. W sezonie możemy mieć problem z zaparkowaniem samochodu. Wąska droga i parkujące na poboczach auta korkują ruch. 

Playa de Se Salines 

To część słynnego parku naturalnego Las Salines gdzie od setek lat pozyskuje się sól morską i który jest domem dla 200 gatunków ptaków m.in.flamingów.

Licząca ponad półtora kilometra plaża jest jedną z najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych na Ibizie. Usytuowana jest na południowym krańcu wyspy.

Playa de se Salines, Ibiza

Możemy w sezonie spotkać tu gwiazdy z pierwszych stron gazet. Sławne osoby upodobały sobie ten skąpany słońcem cudowne zakątek Ibizy. Plaża ma biały piasek, a jej wody mają jasno-turkusowy kolor.

Łagodny brzeg i ciepłe morze powodują, że miejsce to chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Wzdłuż nabrzeża mamy dostępny cały wachlarz barów i restauracji. Idealne miejsce dla smakoszy.

Plażę okala lasek sosnowy. To w sezonie letnim jedno z głównych centrów życia towarzyskiego Ibizy. Na plaży można kupić świeże owoce i napoje ze stojących tu w sezonie chiringuitos.

Playa de se Salines, Ibiza

Tłumy plażowiczów, gwar, muzyka taneczna dochodząca z okolicznych barów powodują, że trudno tu o miejsce na odizolowanie i spokojną drzemkę na leżaku.

Chyba że trafimy na plażę Es Cavallet, leżącą tuż za Las Salines, którą upodobali sobie nudyści. Tu atmosfera jest znacznie spokojniejsza.

W sezonie najczęściej jest problem z zaparkowaniem samochodu. Zastawione obie strony drogi dojazdowej utrudniają poruszanie się w stronę plaży.

Playa de se Salines, Ibiza


Co warto zobaczyć w pobliżu:

* Warto wybrać się na La Torre de ses Portes, to XVIII-wieczna budowla militarna, wieża obronna, którą widać z plaży.

Można tam dojść tylko pieszo. Spacer z Las Salines na wieżę zajmie nam 20 minut. 

Playa de Bossa (EIVISSA)

Playa Bossa, Ibiza


Jedna z największych plaż Ibizy. Usytuowana tuż przy samej stolicy. Prawie 3 kilometry wybrzeża z białym piaskiem.

To miejsce z najbogatszą ofertą czynnego spędzania czasu nad wodą. Mówi się, że to plaża gdzie fiesta trwa nieprzerwanie dzień i noc przez cały rok.

Znajdziecie tu też odcinki plaży mniej rozrywkowe, oferujące spokojniejszy wypoczynek. W pobliżu plaży znajduje się ogromna ilość hoteli i apartamentowców o różnym standardzie. 

Najsłynniejszy z klubów plażowych to Bar Bora Bora. Tutaj spotykają się miłośnicy fiest plażowych i muzyka nigdy nie cichnie. 


Co zobaczyć w pobliżu plaży:

Ibiza Town, Eivissa


* Z plaży można wybrać się pieszo na zwiedzanie Starego Miasta stolicy Ibizy.

Koniecznie trzeba wspiąć się na punkt widokowy Dalt Vila skąd mamy widok na morze i port. 

 Mapa najpiękniejszych plaż Ibizy