Najlepsze plaże Marbelli - Plaża Nagüeles

Nie ma zbyt wiele bardziej luksusowych plaż niż Playa Nagüeles usytuowana na znanej dobrze Złotej Mili, czyli najbardziej ekskluzywnej części Marbelli.

To miejsce, gdzie znajdziecie najdroższe hotele, najbardziej wykwintne restauracje i najbardziej ekskluzywne kluby plażowe - plaża Playa Nagüeles to plac zabaw sławnych i bogatych. 

Plaża Nagüeles to też najbardziej luksusowa ze wszystkich najlepszych plaż Marbelli. 

O plaży Nagüeles

Plaża Nagueles, MarbellaPlaża Nagüeles ma 800m długości i około 40m szerokości.

Jak wiele plaż w okolicy, ciężko powiedzieć gdzie jedna się rozpoczyna a gdzie się kończy, piasek tam jest drobny i złocisty.

Plaża Nagueles, Marbella

Usługi 

Playa Nagueles jest codziennie sprzątana, maszynowo oraz ręcznie. Ta plaża jest niezwykle czysta. 

To jedna z niewielu plaży gdzie ratownik jest w ciągu całego roku, jest bardzo przyjazna dzieciom, jako że prąd tutaj nie jest zbyt silny.  

W okolicy znajdziecie wszystkie usługi, począwszy od luksusowych jachtów po parasole i leżaki. Jest drogo, jako, że ta plaża leży w sąsiedztwie Puerto Banús. Jest za to kilka kiosków, w których możecie zaopatrzyć się w tańsze przekąski i wodę.

Bardzo popularne tutaj sa spacery rowerowe, wiele z okolicznych sklepów, barów i restauracji oferuje rowery do wynajęcia. 

Ekskluzywna restauracja Trocadero Playa znajduje się tuż na plaży Nagueles. To jedno z najlepszych miejsc w Marbelli specjalizujących się w tradycyjnej andaluzyjskiej kuchni. Jest przepysznie i dosyć drogo, bo za sałatkę czy przystawki zapłacimy około 15€, danie mięsne to przynajmniej 20€. 

Jak dojechać do plaży Nagüeles?

Playa Nagüeles znajduje się około 4km od centrum Marbelli.

Z Marbelli - jedźcie ulicą Ricardo Soriano/N-340 w stronę Puerto Banus. Ulica przechodzi w Bulvard del Príncipe Alfonso von Hohenlohe, kontyynuj mijając Gran Hotel Guadalpin po prawej. Zaraz po nim powinniście zobaczyć hotel Marbella Club i Hotel Puente Romano.Możecie zaparkować gdziekolwiek znajdziecie wolne miejsce. Plaża biegnie równolegle do głównej ulicy. 

Z Malagi -  jadąc po A7 (kierunek Marbella/Algeciras) należy skręcić w zjazd exit 181B spadający do Arroyo del Rocío. Kontynuujcie drogą w dół do plaży.