6 pomysłów na rodzinną rozrywkę w Pals, Costa Brava

Pals to urokliwa średniowieczna wioska na wzgórzu, zaledwie kilka kilometrów w głąb lądu od wybrzeża Costa Brava. Jest idealną propozycją dla osób wypoczywających w Gironie - jednodniowa wycieczka pełna atrakcji, pięknej architektury, galerii sztuki, małych sklepików i dobrego jedzenia. Ale to nie wszystko. 
 
Poniżej zaprezentujemy listę najlepszych atrakcji, które czekają Was i całą rodzinę w Pals i okolicach.  

1. Przyjemny spacer i posiłek w średniowiecznej wiosce Pals

Pals

Pals jest obowiązkowym punktem wizyty, jeśli jesteście na wakacjach w okolicy. Miasteczko, wraz z oddaloną o zaledwie 10 km miejscowością Peratallada, słyną ze wspaniale zachowanego dziedzictwa historycznego.
 
Będące mieszanką gotyckiego, romańskiego i barokowego stylu, zabytkowe centrum Pals na każdym kroku oferuje gościom ciekawe budynki i architektoniczne perełki, jak również urocze małe sklepiki, galerie sztuki i restauracje, gdzie z przyjemnością zjemy obiad na tarasie.
 
sklepik w Pals
 
Po spacerze radzimy Wam poszukać Torre Mora.  To dawna wieża strażnicza z XV w., z ławeczkami i stołami piknikowymi wokół, gdzie dzieci znajdą idealne miejsce do zabawy, a sosnowy gaj zapewni im trochę cienia w upalne dni.
 
Gdy dopadnie Was głód lub macie w planach obiad w Pals, nie przegapcie Arròs de Pals a la cassola. To tradycyjne danie z ryżem w roli głównej, które bez problemu znajdziecie w większości restauracji oraz podczas kampanii gastronomicznej "Pals i la Cuina de l’arròs".
 
Główny plac w Pals - Plaça Major

2. Rodzinny dzień na plaży

Pals może być małą wioską, jednak szczyci się jedną z najdłuższych plaży na Costa Brava. Platja de Pals oznacza 3,5 kilometrowy odcinek pełen złotego piasku, oferujący wszelkiego rodzaju rozrywki. Możecie grać w siatkówkę plażową, wziąć maski i spróbować snorkellingu, wybrać się na rejs statkiem lub uprawiać sporty wodne. Plaża jest częścią parku przyrodniczego, z chronionymi wydmami i widokiem na Wyspy Medes, i może być idealnym miejscem na odpoczynek lub przyjemny spacer z całą rodziną.
 
Plaża w Pals - Platja de Pals
 
Wybierzcie się na część plaży znanej pod nazwą Platja del Grau, gdzie znajdziecie czystą, płytką wodę, idealną do zabawy dla dzieci. Możecie także wybrać nietkniętą i lubianą przez nudystów Platja Gran. Dowiedzcie się więcej o Playa de Pals.

3. Wycieczka wzdłuż pól ryżowych

Czy wiedzieliście, że w Katalonii, w Pals rośnie ryż? I że uprawę tej rośliny zapoczątkowali Arabowie już w XV wieku? Możecie wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerem wzdłuż pól i pokazać Waszym pociechom, jak rośnie to zboże.
 
Pola ryżowe w Pals
 
Od kwietnia do października możecie wybrać się na zorganizowaną wycieczkę turystycznym pociągiem, który przejeżdża przez pola ryżowe. Taka atrakcja niewątpliwie spodoba się wszystkim dzieciom, a z wagoników pociągu będziecie mogli podziwiać widoki na pola ryżowe i górę Montgrí w tle. 
 
Ostatnim przystankiem tej wycieczki jest wizyta w młynie, gdzie mamy szansę z bliska przyjrzeć się maszynowni i posłuchać opowieści przewodnika (dostępny język angielski, francuski i niemiecki). Potem pociąg zabierze Was z powrotem do Pals. Podczas tej wycieczki spędzicie mile czas, a jednocześnie możecie się wiele nauczyć!
 
Czas trwania wycieczki: około półtorej godziny.
Ceny: dzieci 5,00€ i dorośli 10,00€.
Harmonogram i więcej informacji: http://www.elxiuletdepals.com/en/route-of-pals-rice/ oraz pod numerem +34 628 59 79 72.
Uwaga: w kwietniu i w październiku odbywają się specjalne wydarzenia, w tym demonstracje zasiewu i zbioru ryżu. Poproście o więcej informacji na ten temat w punkcie informacji turystycznej.

4. Wycieczka po parku przyrodniczym Montgrí

Przyroda w Pals

Pals jest częścią parku przyrodniczego Montgrí, les Illes Medes i el Baix Ter. Macie wiele możliwości, by odwiedzić ten chroniony teren i obcować z przyrodą. Wypożyczcie rowery, wybierzcie się na pieszą wędrówkę lub przejażdżkę konną.
 
Zobaczcie wspomniane wcześniej uprawy ryżu i podziwiajcie okolicę liczną w wydmy oraz mokradła. Możecie także spróbować hobby cieszącego się coraz większą popularnością, jakim jest obserwowanie ptaków. Aby w pełni wykorzystać piękne, naturalne otoczenie, plaże i miejscowość Pals, zarezerwujcie komfortowy dom wakacyjny w Pals.

5. Zabawa i adrenalina w Parc Aventura Costa Brava

Park rozrywki, Pals

Jesteście aktywną rodziną i zamiast biernego odpoczynku wolicie przygody? W takim razie w Waszych wakacyjnych planach nie pomińcie Parc Aventura Costa Brava
 
W tym wysokościowym parku linowym w koronach drzew spędzicie niepowtarzalny dzień pełen emocji, zabawy i aktywności fizycznej. Czeka na Was ponad 80 różnych stanowisk i przeszkód, takich jak wiszące mostki, kładki, liny, łańcuchy, siatki, tunele, skoki Tarzana i tyrolki zjazdowe.
 
Park Rozrywki, Pals
 
Park o powierzchni ponad 3 hektarów oferuje atrakcje i rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych oraz różnej sprawności fizycznej. Możecie przetestować Wasze umiejętności lub po prostu tworzyć niezapomniane wspomnienia. Nawet jeśli Wasze pociechy są jeszcze malutkie, możecie fantastycznie spędzić tu czas. Dla dzieci w wieku 1-5 lat przygotowano specjalny plac zabaw. 
 
Park rozrywki, Pals
 
Parc Aventura Costa Brava znajduje się zaledwie 5 minut drogi od Pals. Zapewnia parking dla samochodów oraz rowerów, gdybyście mieli ochotę połączyć wizytę w parku linowym z wycieczką jednośladem. (Strona internetowa: http://www.costabravaparcaventura.com)

6. Słońce i zjeżdżalnie w Aquaparku

Park wodny w Pals

Jeżeli najlepszy czas spędzacie w bliskim kontakcie z wodą, koniecznie odwiedźcie Aquadiver Water Park w Platja d'Aro (około 28 km od Pals). Miejsce to spodoba się nie tylko dzieciom; również dorośli będą bardzo zadowoleni. Aquapark przygotował atrakcje dla wszystkich, znajdziecie tu różne ślizgawki, zjeżdżalnie z pontonami, basen z falą, hydromasaże oraz plac zabaw dla dzieci i strefę piknikową. 
 
W parku nie zabraknie Wam niczego, do dyspozycji macie wynajem leżaków i szatni, prysznice, sklepiki i restauracje oraz punkt pierwszej pomocy. 
 
Pals Park Wodny
Jak dojechać: Z Pals do parku wodnego kursuje bezpośredni autobus (rozkład jazdy dostępny w internecie lub pod numerem telefonu 972 82 82 83)
 
Godziny otwarcia: tylko w sezonie letnim, od 9 czerwca do 11 września. Park czynny jest od 10:00 do 19:00 w lipcu i sierpniu, oraz od 10:00 do 18:30 w czerwcu i sierpniu.
 
Park wodny, Pals
Cennik: Aquapark jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ dzieci poniżej 0,80 m wzrostu mają tu wstęp wolny. Dorośli i młodzież powyżej 1,2 m zapłacą 33 euro za cały dzień pobytu, zaś osoby o wzroście między 0,8 i 1,2 m płacą 19 euro. Taka sama taryfa zniżkowa dotyczy osób powyżej 65 roku życia.
 
Zwróćcie uwagę na specjalne pakiety, np. bilet rodzinny (dwie osoby powyżej 1,2 m i dwie poniżej 1,2 m wzrostu), który kosztuje 85 euro za cały dzień pobytu. Bilety dwudniowe i poza sezonem szczytu również będą bardziej ekonomiczne. Więcej informacji na stronie http://aquadiver.com/ . 
 
Dwa parki w cenie jednego to kolejna ciekawa oferta. Jeżeli uwielbiacie wodną rozrywkę, możecie odwiedzić dwa aquaparki (Aquadiver i Waterworld w Lloret de Mar) kupując tylko jeden bilet! Oba parki wodne należą bowiem do tej samej firmy. Warto skorzystać z promocji!
 
 Więcej na temat Water World przeczytacie w naszym artykule " 7 powodów, dla których warto spędzić rodzinne wakacje w Blanes ".

Mapa